top of page
pexels-катерина-санна-9196392.jpg

MISSIOON

Milline on meie missioon?

20. sajandi lõpupoole muutusid videomakid ja -kaamerad tarbekaubaks. Need võimaldasid magnetlindile ehk kassetile videomaterjali salvestada ning seda taasesitada. Seda meetodit kasutati ka 21. sajandi esimestel aastatel. Praegu on analoogformaat alla jäänud digitaalsele, kuna viimane nõuab vähem ressurssi ning ületab tehnilisi eeldusi mitmekordselt.

 

Siiski leidub organisatsioonide ning eraisikute arhiivides materjali, mis on analoogformaadis. Lisaks sellele, et füüsiline magnetlint on tundlik paljudele keskkonnamõjudele (hallitus, vigastused jpm), ei ole kindlaks tehtud, kui kaua sellel olev informatsioon säilib.

Analoogformaadis videomaterjali taasesitamine on ajapikku muutunud raskeks, kuna turu vähese nõudluse tõttu ei spetsialiseeruta enam selle tehnoloogia arendamisele. Viimase videomaki tootis 2016. aastal Funai. Samas saab vastavat tehnikat endale järelturult soetada.

Meie oleme aga spetsialiseerunud selle formaadi taaselustamisele ja arendamisele nii, et seda oleks võimalik ka praegu mängitada. Kuid kuidas erineb meie digitaliseerimisprotsess üsna lihtsast protsessist, mida teistes kohtades välja reklaamitakse?

Milline on meie missioon?

Minimaalne protsess, mis on kõigile jõukohane, hõlmab endas videomakki ja USB-seadet. Protsessi eesmärk on muuta analoogsignaal arvuti videokodeerijale vastuvõtlikuks ning salvestada sealt saadav videopilt kättesaadavate programmidega.

Protsessi probleem on videopildi moonutused: signaalinõrkuse tekitatud pildikaod; halvast tehnoloogiast tingitud värvitasakaalu nihked; kaotatud/kahekordistatud videokaadrid, mis põhjustavad audio/video sünkronisatsioonis nihked.

Enamik probleeme on riistvaralised, s.t neid saab lahendada ainult tehnika väljavahetamisega, kuid alati ei pruugi seegi toimida.

Protsess, mis võib eelnimetatud probleeme lahendada ja videopilti parendada, koosneb lihtsasti kättesaadavast tehnikast: videomakk, minimaalne signaaliprotsessija* ja hea salvestusseade**. Samas ei taga seegi parimat tulemust.

* – See on enamasti sisseehitatud Panasonic DMR-ES15/20/25 DVD-salvestajatesse, mida kasutatakse pildiedastamisel vahelülina (NB! mitte videopildi salvestajana). Odavama alternatiivina võib kasutada Datavideo DVK-100/200 kaadri sünkronisaatorit.

** – Nende kohta saad pikemalt lugeda siit.

Standardprotsess, mis on kulukam ning ei pruugi olla kõigile kättesaadav, koosneb S-VHS videomakist, täiskaader kaadri sünkronisaatorist (full frame TBC) ning kvaliteetsest salvestusseadmest.
See protsess garanteerib enamasti kõige parema ning veatuma tulemuse. Kuna kõik selles protsessis kasutatavad seadmed on kõrge kvaliteediga, siis saab vajadusel riistvaralisi muudatusi teha iga seadme puhul eraldi.

* S-VHS videomakk, millesse on sisseehitatud digitaalne 3D ja 2D müraeemaldus ja  pildikvaliteedi parandamiseks lineaarne TBC

* Full frame TBC - kasutatakse edastatava videosignaali parandamiseks (nt Datavideo, Cypress kaadri sünkronisaatorid)

* Kvaliteetne salvestusseade – professionaalsetes stuudiotes kasutatav salvestusseade (nt Aja Kona või Matrox salvestusseadmed)

 

Meie tööpõhimõte järgib ainult standardprotsessi ning selles kasutatavaid seadmeid!

Kuidas näeb välja protsess?

ANALÜÜS
PUHASTUS
DIGITALISEERIMINE
JÄRELTÖÖTLUS

TEHTUD TÖÖD

Eesti meeste koondise mängud 1992-2016

Eesti meeste koondise mängud 1992-2016

Watch Now

Soovid rohkem infot? Kontakteeru meiega.

Leiame Sinu küsimusele parima lahenduse! Võta meiega ühendust läbi telefoni, e-maili ja erinevate sotsiaalkanalite.

bottom of page